Щоб якісно вишивати хрестиком, необхідно оволодіти прийомами виконання хрестиків по діоганалі, горизонталі та вертикалі.
Розглянемо уважно схему для вишивання по горизонталі хрестиком у два прийоми. Спочатку голка проколює зверху вниз тканину, спочатку одна смужка півхрестиків наноситься зліва направо, а слідом вони перекриваються в зворотному напрямку.
Щоб перейти у слідуючий ряд, візміть голку і проведіть її вертикально до низу у початкову точку першого хрестика слідуючого ряду. Тепер повторіть вишивання напівхрестиків зліва направо, а потім справа наліво.
Це виглядає на практиці так. Спочатку закріпіть без вузлика нитку у тканині, потім прошийте рядок напівхрестиків зліва направо, так щоб виворітний бік мав рядок вертикальних смужок.
Тепер прошийте рядок напівхрестиків справа наліво, з лицьової сторони утвориться рядок хрестиків, а з виворітного будуть вертикальні смужки. Після вишивання останнього хрестика в рядку, вам треба вивести голку вертикально до низу у початок хрестика у наступному рядку.
Повторіть наші попередні дії - рядок напівхрестиків зліва направо, а потім перекрийте півхрестиками їх справа наліво. Так щоб з лицьової сторони були хрестики, а з виворітної сторони були вертикальні смужки.
Розгляньте на схемі, та подумайте як збільшити кількість хрестиків на один у рядку і створити пропуск у середині рядку.
Виведіть на лицьову сторону нитку, прошийте дві-три нитки у нижньому лівому кут та наступого хрестика рядочком нижче. Потім прошийте потрібну вам кількість діагональних напівхрестиків до пропуску у рядочку. З виворітної сторони по діагоналі зверху вниз зробіть протяжку у довжину двох клітинок і продовжіть вишивання напівхрестиків; у кінці рядку вишийте на один напівхрестик більше. Далі перекрийте вишиті напівхрестики справа наліво, з виворітної сторони повторіть протяжку у дві клітинки та завершуйте виконання рядочка хрестиків. Тепер з виворітної сторони маємо рядок вертикальних смужок, а на тому місці де прощені хрестики утворрилися перехрещені стібки.
Якщо Вам необхідно збільшити рядок до чотири-п'ять та більше хрестиків. Тоді на початку рядочка нитку потрібно вивести на лицьову сторону і прошити відповідну кількість клітинок вліво, проводячи нитку вишивальну скрізь одну-дві нитки канви.
Далі виведіть нитку у нижньому лівому куточку першого хрестика рядку та вишивайте рядок хрестиків вже відомим способом для Вас - рядок напівхрестиків зліва направо, а в кінці рядка продовжіть вишивання напівхрестиків до необхідної довжини ряду. Потім вишивайте напівхрестики справа наліво щоб з лицьового боку був ряд хрестиків, а з виворітного боку були вертикальні стібки.
Виколіть на лицьову сторону голку і проведіть нитку під чотирма хрестиками. Виведіть нитку у нижньому лівому куточку першого хрестика у наступному рядку та вишивайте далі рядкі хрестиків. У кінці рядка також скоротіть на чотири хрестики (недошивайте).
Якщо посередині рядка у Вас закінчилась вишивальна нитка, то закріпіть її кінчик (проведіть під третім-четвертим хрестиками з лицьової сторони), та відріжте рештки. Заселіть нову нитку у голку, та закріпіть її без вузлика у канві та продовжуйте вишивання. Саме таким чином можна змінити колір нитки.
Далі продовжуємо вишивання рядочків хрестиків, та зменшуємо по одному хрестику в кінці і на початку кожного ряду, доти поки не вишиєте останній рядок з двох хрестиків.
Щоб закінчити нашу роботу, Вам необхідно вивести нитку на лицьову сторону, та сховати нитку з лицьового боку під останніми двома хрестиками, та відрізати акуратно її залишок.
З лицьового боку хрестики повністю закривають канву, всі хрестики перекриті в одному напрямку. З виворітного боку маємо рядки вертикальних стібків, на місці пропуску стібки перехрещуються. Вузлики відсутні, кінчики ниток приховані.
http://urokpraci.com